УПИС ПРВАКА и ПРЕДШКОЛАЦА школске 2020/21. године

ДОБРО НАМ ДОШЛИ ДРАГИ УЧЕНИЦИ !

ОБАВЕШТЕЊЕ

ЗА РОДИТЕЉЕ БУДУЋИХ ПРВАКА И ПРЕДШКОЛАЦА

Основна школа „Стари град“ у Ужицу уписује ученике првог разреда и полазнике припремног предшколског програма од 1.  априла 2020. године.

У први разред основне школе уписују се сва деца која до почетка школске године имају најмање шест и по, а највише седам и по година, деца рођена од  01.03.2013. до 28.02.2014.

У предшколску групу уписују се сва деца у години пред полазак у школу, односно деца рођена од 01.03.2014. до 28.02.2015.

Потребна документација за упис у први разред:

• Лекарско уверење;
  • Уверење о завршеном припремном предшколском програму (може се накнадно доставити када родитељима буде уручено у предшколској установи коју је дете похађало).

НАПОМЕНА: Школа врши упис првака путем електронске апликације „еУпис“, односно електронски прибавља уверење о пребивалишту и извод из матичне књиге рођених.  Да би Школа прибавила електронски наведена документа, потребан је матични број детета и његовог родитеља. Очекујемо да ће  систем „еУпис“ за упис деце у први разред за школску 2020/2021. годину бити знатно унапређен, тако да ће преостала документа (Потврда о обављеном лекарском прегледу и Потврда о похађаном припремном програму) Школа моћи да прибави електронским путем. Такође, Вас обавештавамо да ће до почетка уписа деце у основну школу за школску 2020/2021. годину бити доступан систем за електронско заказивање термина уписа и тестирања деце. Овлашћено лице школе имаће могућности формирања и ажурирања календара, а родитељи ће моћи без доласка у школу заказати термин.

Потребна документација за упис у предшколске групе:

• Извод из матичне књиге рођених за дете;
  • Лекарско уверење које издаје изабрaни педијатар.

НАПОМЕНА: За упис деце у предшколске групе не постоји могућност прибављања документације електронским путем тако да молимо родитеље да наведена документа доставе у папирном облику.

БУДУЋИМ ПРВАЦИМА И ПРЕДШКОЛЦИМА  ЖЕЛИМО УСПЕШНО ШКОЛОВАЊЕ И СРЕЋНО ОДРАСТАЊЕ!

У Ужицу,

18.3.2020.                                                                 Директор  ОШ  „Стари  град“

Станимирка Смиљанић Раонић, с.р.

**********************************************************************

З А Х Т Е В  за упис у  ПРВИ РАЗРЕД

З А Х Т Е В  за упис у  ПРЕДШКОЛСКО

**********************************************************************

СВОЈИМ САДРЖАЈИМА ПОСТАЛИ СМО ШКОЛА КОЈА ИДЕ У СУСРЕТ ВРЕМЕНУ:

•  Мултимедијална учионица са интерактивном (мимио) таблом

•  Дигитална  учионица са 30 радних места и брзим интернетом

• Опремљен, наменски кабинет за предмет „Рука у тесту“ -откривање света путем експеримента, где се доказује да је  наука за сваког, а не само за таленте.

ДО РЕШЕЊА ПУТЕМ ЕКСПЕРИМЕНТА !

САВРЕМЕН ПРИСТУП НАСТАВИ

• Ђачка кухиња ради у обе смене, која асортиманом хладних  и топлих јела и напитака испуњава захтеве  закона  о основном образовању,  дајући  могућност деци да се хране не напуштајући школско двориште.

• Продужени боравак са креативним радионицама

Шта се ради у продуженом боравку?

Боравак није само место где се ради домаћи задатак и иде на доручак и ручак.

Свакодневно, поред домаћег задатка и утврђивања ученог градива, ученици имају слободно време, спортске активности, друштвене игре, креативне радионице.

Посебна пажња се посвећује развијању сарадничких односа у групи, неговању здравствених, културних, естетских навика…

PRODUZENI

PRODUZENI 3

PREDSKOLCI IO TURICA

PRODUZENI 1

PRODUZENI 2

ПРИРЕДБЕ!

Исхрана ученика у продуженом боравку

У продуженом боравку ученици проводе доста времена, па је организована и исхрана ученика.

Јеловник су саставили  нутриционисти у складу са енергетским потребама ученика.

KUHINJA - PRODUZENIKUHINJA - PRODUZENI1

• Наша школа је безбедна.  Уведен је видео-надзор, имамо школског полицајца и  ограђено школско двориште.  Педагошка служба и социјални радник,  у сарадњи са ученицима, одељењским старешинама и родитељима пружа помоћ у решавању проблема ученика.

• Две фискултурне сале и терене за спорт
  • Имамо врхунске предаваче који се стално усавршавају

И ЗАТО ШТО СВОЈИМ ВРЕДНОСТИМА ПОСТАЈЕМО МОДЕЛ ДОБРЕ ШКОЛЕ У ОКРУЖЕЊУ.