КАЛЕНДАР АКТИВНОСТИ ЗА СПРОВОЂЕЊЕ ЗАВРШНОГ ИСПИТА

22.6.2015.

ОБАВЕШТЕЊЕ ЗА УЧЕНИКЕ ОСМОГ РАЗРЕДА

И РОДИТЕЉЕ – ЛИСТЕ ЖЕЉА

ПРЕМА КАЛЕНДАРУ АКТИВНОСТИ ЗА СПРОВОЂЕЊЕ *ЗАВРШНОГ ИСПИТА* ЗА ШКОЛСКУ 2014/2015.ГОД.

И УПИСА УЧЕНИКА У СРЕДЊУ ШКОЛУ – 2015/2016.

ПОПУЊАВАЊЕ И ПРЕДАЈА *ЛИСТЕ ЖЕЉА*

ОБАВИЋЕ СЕ ПРЕМА СЛЕДЕЋЕМ РАСПОРЕДУ:

У ПЕТАК, 26. И СУБОТУ 27.ЈУНА 2015.

8/1   ОД 8,00 ДО 15,00       (КАБИНЕТ БИОЛОГИЈЕ)

8/2   ОД 8,00 ДО 15,00      (КАБИНЕТ ХЕМИЈЕ)

8/3   ОД 8,00 ДО 15,00      (КАБИНЕТ МАТЕМАТИКЕ)

8/4   ОД 8,00 ДО 15,00      (КАБИНЕТ СРПСКОГ )

8/6   ОД 8,00 ДО 15,00      (КАБИНЕТ  ЗА ФИЗИКУ )

ДИРЕКТОРКА  ШКОЛЕ

СТАНИМИРКА СМИЉАНИЋ-РАОНИЋ

17.6.2015

ПРЕЛИМИНАРНИ РЕЗУЛТАТИ ЗАВРШНОГ ИСПИТА

19.6.2015.  после   12 h

У суботу 20.6.2015. од 8 до 16 часова

увид у тестове завршног испита и приговори на резултате првостепеној комисији у ОШ “ Стари град“.

12.6.2015

ЈЕДИНСТВЕНИ СПИСАК УЧЕНИКА КОЈИ ПОЛАЖУ ЗАВРШНИ ИСПИТ

ВАЖНЕ НАПОМЕНЕ :

•  На завршни испит морају да изађу сви ученици осмог разредa (изузетно,ученици који из оправданих разлога не приступе полагању завршног испита у јунском року,могу обавити завршни испит у августовском року).
  • Завршни испит се полаже три дана (15, 16 и 17. јун) – првог дана се полаже српски, односно матерњи језик, другог математикa, а трећег комбиновани тест;
  • Ученици су обавезни да сва три дана дођу у школу у 9:15 часова.
  •  Редни број ученика на списку одговара редном броју клупе у којој ће ученик седети.
  •  Испит почиње у 10 часова и траје 120 минута.
  •  На испиту није дозвољен разговор међу ученицима.
  •  Ученик је дужан да на испиту поступа по упутствима дежурних наставника.У случају да ученик не поштује упутства од стране дежурног наставника биће удаљен са завршног испита.
  •  Ученицима није дозвољено да напуштају просторију у којој се полаже испит пре 10:45 часова и у периоду ог 11:45 до 12 часова.
  •  Када ученик заврши израду теста треба да позове дежурног наставника подизањем руке и након предаје теста напусти простор тако да не ремети рад других ученика
  •  Након објављивања прелиминарних резултата, ученик заједно са родитељем или старатељем има право увида у свој тест и право приговора школској испитној комисији у колико сматра да је оштећен.
  •  Родитељима-старатељима је забрањено да без посебног одобрења буду у школи за време полагања завршног испита.
  •  У случају непредвиђене спречености ученика да приступи полагању завршног испита, родитељ-старатељ је у обавези да то пријави одељенском старешини до 9 часова на дан полагања.
  •  Ученике на болничком или кућном лечењу родитељи- старатељи пријављују одељенском старешини најкасније један дан пре полагања завршног испита

ДОЗВОЉЕНИ ПРИБОР:

1.  ДАН – СРПСКИ ЈЕЗИК

2.  ДАН -МАТЕМАТИКА

• лењир
  • труогао
  • шестар

3.  ДАН -КОМБИНОВАНИ ТЕСТ

• гумица

Ученик је положио завршни испит и самим изласком на испит, чиме стиче сведочанство о завршеном основном образовању.

Ипак напомињемо, да је за упис жељене средње школе, неопходно освојити што већи број поена из оба предмета, као и на комбинованом тесту!

ОСМАЦИ СРЕЋНО !

___________________________________________________________________________

Припремна настава за ученике 8. разреда,  биће реализована по текућем распореду часова, за предмете из којих полажу завршни испит.

Термин за реализацију је

од 1. јуна до 12. јуна 2015. године.

КАЛЕНДАР УПИСНИХ АКТИВНОСТИ

УПУТСТВО ЗА РОДИТЕЉЕ