УПИС ПРВАКА и ПРЕДШКОЛАЦА школске 2019/20. године

ДОБРО НАМ ДОШЛИ ДРАГИ УЧЕНИЦИ !

ОБАВЕШТЕЊЕ О УПИСУ УЧЕНИКА У ПРВИ РАЗРЕД И ПРЕДШКОЛСКО

У ШКОЛСКОЈ 2019/2020.ГОДИНИ

Обавештавају се родитељи, односно законски заступници деце дорасле за упис у први разред и припремну предшколску групу, да Основна школа «Стари град» Ужице почиње упис ђака првака и предшколаца у понедељак 01. априла и он траје до петка 31.маја 2019. године.

• У ПРВИ РАЗРЕД се уписују деца рођена у периоду од 01.марта 2013. до 28.фебрурара 2013. године.

Приликом уписа предају се следећа документа:

– извод из матичне књиге рођених за дете

– потврда лекара да је дете способно за упис у први разред

– уверење о завршеном припремном предшколском  програму

– потврда о пребивалишту-адреса становања

– образац захтева за упис (скинути са сајта школе, или преузети

код секретара)

НАПОМЕНА: Обавештавају се родитељи да више неће бити у обавези да школи, приликом уписа ученика  у први разред (за предшколско и даље морају) , достављају извод из матичне књиге и потврду о пребивалишту у папирној форми јер ће Министарство просвете, науке и технолошког развоја обезбедити нови софтвер помоћу којег ће школа прибављати наведена документа електронским путем. И поред наведеног, родитељи, односно законски заступници ученика, наведена документа могу и даље по свом избору да достављају школи у папирној форми.

Такође се обавештавају родитељи који су предали захтев за упис у први разред за децу која територијално не припадају жељеној школи да ће до 30 априла текуће године бити обавештени да ли је упис њихове деце одобрен, водећи рачуна о просторним и кадровским могућностима школе.

У  ПРЕДШКОЛСКО се уписују деца рођена од 1.  марта 2013. године до  28. фебруара  2014.године.

За упис у предшколско потребна су следећа документа:

извод из матичне књиге рођених за дете

-потврда о пребивалишту-адреса становања

-потврда лекара да је дете способно за похађање припремног

предшколског програма

– образац захтева за упис (скинути са сајта школе, или преузети

код секретара)

Упис се врши код секретара школе, сваког радног дана у времену од 08,00 до 15,00 часова.

БУДУЋИМ ПРВАЦИМА И ПРЕДШКОЛЦИМА  ЖЕЛИМО УСПЕШНО ШКОЛОВАЊЕ И СРЕЋНО ОДРАСТАЊЕ!

У Ужицу,

19.2.2019.                                                            Директор  ОШ  „Стари  град“

Станимирка Смиљанић Раонић, с.р.

**********************************************************************

З А Х Т Е В  за упис у  ПРВИ РАЗРЕД

З А Х Т Е В  за упис у  ПРЕДШКОЛСКО

**********************************************************************

СВОЈИМ САДРЖАЈИМА ПОСТАЛИ СМО ШКОЛА КОЈА ИДЕ У СУСРЕТ ВРЕМЕНУ:

•  Мултимедијална учионица са интерактивном (мимио) таблом

•  Дигитална  учионица са 30 радних места и брзим интернетом

• Опремљен, наменски кабинет за предмет „Рука у тесту“ -откривање света путем експеримента, где се доказује да је  наука за сваког, а не само за таленте.

ДО РЕШЕЊА ПУТЕМ ЕКСПЕРИМЕНТА !

САВРЕМЕН ПРИСТУП НАСТАВИ

• Ђачка кухиња ради у обе смене, која асортиманом хладних  и топлих јела и напитака испуњава захтеве  закона  о основном образовању,  дајући  могућност деци да се хране не напуштајући школско двориште.

• Продужени боравак са креативним радионицама

Шта се ради у продуженом боравку?

Боравак није само место где се ради домаћи задатак и иде на доручак и ручак.

Свакодневно, поред домаћег задатка и утврђивања ученог градива, ученици имају слободно време, спортске активности, друштвене игре, креативне радионице.

Посебна пажња се посвећује развијању сарадничких односа у групи, неговању здравствених, културних, естетских навика…

PRODUZENI

PRODUZENI 3

PREDSKOLCI IO TURICA

PRODUZENI 1

PRODUZENI 2

ПРИРЕДБЕ!

Исхрана ученика у продуженом боравку

У продуженом боравку ученици проводе доста времена, па је организована и исхрана ученика.

Јеловник су саставили  нутриционисти у складу са енергетским потребама ученика.

KUHINJA - PRODUZENIKUHINJA - PRODUZENI1

• Наша школа је безбедна.  Уведен је видео-надзор, имамо школског полицајца и  ограђено школско двориште.  Педагошка служба и социјални радник,  у сарадњи са ученицима, одељењским старешинама и родитељима пружа помоћ у решавању проблема ученика.

• Две фискултурне сале и терене за спорт
  • Имамо врхунске предаваче који се стално усавршавају

И ЗАТО ШТО СВОЈИМ ВРЕДНОСТИМА ПОСТАЈЕМО МОДЕЛ ДОБРЕ ШКОЛЕ У ОКРУЖЕЊУ !

————————————————————————————————————————————–