УПИС ПРВАКА и ПРЕДШКОЛАЦА школске 2019/20. године

DOBRO NAM DOŠLI DRAGI UČENICI !

OBAVEŠTENJE O UPISU UČENIKA U PRVI RAZRED I PREDŠKOLSKO

U ŠKOLSKOJ 2019/2020.GODINI

Obaveštavaju se roditelji, odnosno zakonski zastupnici dece dorasle za upis u prvi razred i pripremnu predškolsku grupu, da Osnovna škola «Stari grad» Užice počinje upis đaka prvaka i predškolaca u ponedeljak 01. aprila i on traje do petka 31.maja 2019. godine.

• U PRVI RAZRED se upisuju deca rođena u periodu od 01.marta 2013. do 28.februrara 2013. godine.

Prilikom upisa predaju se sledeća dokumenta:

– izvod iz matične knjige rođenih za dete

– potvrda lekara da je dete sposobno za upis u prvi razred

– uverenje o završenom pripremnom predškolskom  programu

– potvrda o prebivalištu-adresa stanovanja

– obrazac zahteva za upis (skinuti sa sajta škole, ili preuzeti

kod sekretara)

NAPOMENA: Obaveštavaju se roditelji da više neće biti u obavezi da školi, prilikom upisa učenika  u prvi razred (za predškolsko i dalje moraju) , dostavljaju izvod iz matične knjige i potvrdu o prebivalištu u papirnoj formi jer će Ministarstvo prosvete, nauke i tehnološkog razvoja obezbediti novi softver pomoću kojeg će škola pribavljati navedena dokumenta elektronskim putem. I pored navedenog, roditelji, odnosno zakonski zastupnici učenika, navedena dokumenta mogu i dalje po svom izboru da dostavljaju školi u papirnoj formi.

Takođe se obaveštavaju roditelji koji su predali zahtev za upis u prvi razred za decu koja teritorijalno ne pripadaju željenoj školi da će do 30 aprila tekuće godine biti obavešteni da li je upis njihove dece odobren, vodeći računa o prostornim i kadrovskim mogućnostima škole.

U  PREDŠKOLSKO se upisuju deca rođena od 1.  marta 2013. godine do  28. februara  2014.godine.

Za upis u predškolsko potrebna su sledeća dokumenta:

izvod iz matične knjige rođenih za dete

-potvrda o prebivalištu-adresa stanovanja

-potvrda lekara da je dete sposobno za pohađanje pripremnog

predškolskog programa

– obrazac zahteva za upis (skinuti sa sajta škole, ili preuzeti

kod sekretara)

Upis se vrši kod sekretara škole, svakog radnog dana u vremenu od 08,00 do 15,00 časova.

BUDUĆIM PRVACIMA I PREDŠKOLCIMA  ŽELIMO USPEŠNO ŠKOLOVANJE I SREĆNO ODRASTANJE!

U Užicu,

19.2.2019.                                                            Direktor  OŠ  „Stari  grad“

Stanimirka Smiljanić Raonić, s.r.

**********************************************************************

Z A H T E V  za upis u  PRVI RAZRED

Z A H T E V  za upis u  PREDŠKOLSKO

**********************************************************************

SVOJIM SADRŽAJIMA POSTALI SMO ŠKOLA KOJA IDE U SUSRET VREMENU:

•  Multimedijalna učionica sa interaktivnom (mimio) tablom

•  Digitalna  učionica sa 30 radnih mesta i brzim internetom

• Opremljen, namenski kabinet za predmet „Ruka u testu“ -otkrivanje sveta putem eksperimenta, gde se dokazuje da je  nauka za svakog, a ne samo za talente.

DO REŠENJA PUTEM EKSPERIMENTA !

SAVREMEN PRISTUP NASTAVI

• Đačka kuhinja radi u obe smene, koja asortimanom hladnih  i toplih jela i napitaka ispunjava zahteve  zakona  o osnovnom obrazovanju,  dajući  mogućnost deci da se hrane ne napuštajući školsko dvorište.

• Produženi boravak sa kreativnim radionicama

Šta se radi u produženom boravku?

Boravak nije samo mesto gde se radi domaći zadatak i ide na doručak i ručak.

Svakodnevno, pored domaćeg zadatka i utvrđivanja učenog gradiva, učenici imaju slobodno vreme, sportske aktivnosti, društvene igre, kreativne radionice.

Posebna pažnja se posvećuje razvijanju saradničkih odnosa u grupi, negovanju zdravstvenih, kulturnih, estetskih navika…

PRODUZENI

PRODUZENI 3

PREDSKOLCI IO TURICA

PRODUZENI 1

PRODUZENI 2

PRIREDBE!

Ishrana učenika u produženom boravku

U produženom boravku učenici provode dosta vremena, pa je organizovana i ishrana učenika.

Jelovnik su sastavili  nutricionisti u skladu sa energetskim potrebama učenika.

KUHINJA - PRODUZENIKUHINJA - PRODUZENI1

• Naša škola je bezbedna.  Uveden je video-nadzor, imamo školskog policajca i  ograđeno školsko dvorište.  Pedagoška služba i socijalni radnik,  u saradnji sa učenicima, odeljenjskim starešinama i roditeljima pruža pomoć u rešavanju problema učenika.

• Dve fiskulturne sale i terene za sport
  • Imamo vrhunske predavače koji se stalno usavršavaju

I ZATO ŠTO SVOJIM VREDNOSTIMA POSTAJEMO MODEL DOBRE ŠKOLE U OKRUŽENJU !

————————————————————————————————————————————–