Корона се побеђује стваралаштвом

Александар Ћалић, ученик трећег разреда,освојио је прво место на литерарном конкурсу.

Браво,Александре!

ПРОЛЕЋЕ У ИЗОЛАЦИЈИ

Не, ово није исто пролеће као друга пролећа, без обзира што природа исто буја и цвета.
На зимском распусту у Банском први пут са видео висибабе. Права је срећа видети веснике пролећа у природи. Схватам колико смо у граду несрећни. Ми уствари, уз „Валцер цвећа“ од Чајковског и Шопенов „Пролећни валцер“ замишљамо како се природа буди и цвета. Околности нас условљавају да сањамо пролеће. Кроз прозор, из мога стана, видим да преовладава зелена боја.
Бреза је спремна да олиста. У суседном дворишту жути се јагорчевина. Знам да на градској плажи поред Ђетиње има љубичица, али њихов мирис и мирисе осталог цвећа осетићу неког другог пролећа.
Сва природа буја и цвета, само јој већ одавно недостају деца да са озеленелим гранама расту према сунцу.

Корона се побеђује стваралаштвом