УПИС ПРВАКА И ПРЕДШКОЛАЦА ШКОЛСКЕ 2021/22. године

добро дошли драги ученици

ОБАВЕШТЕЊЕ

ЗА РОДИТЕЉЕ БУДУЋИХ ПРВАКА

Обавештавају се родитељи, односно законски заступници деце дорасле за упис у први разред,  да Основна школа „Стари град“ Ужице почиње упис ђака првака у четвртак 01. априла који траје до понедељка 31.маја 2021. године.

У први разред се уписују деца рођена у периоду од 01.марта 2014.  до 28.фебруара 2015. године.

И ове године родитељи/други законски заступници који су грађани Републике Србије могу електронским путем да закажу на Порталу еУправа термин за упис и тестирање детета у основну школу покретањем услуге еЗаказивање термина за упис и тестирање детета у ОШ.

Потребно је да:

• Будете регистрован корисник, односно имате креиран налог на државном порталу за електронску идентификацију eID.gov.rs
  • Покренете услугу на Порталу еУправа (Услуге → Образовање → еЗаказивање термина у ОШ)
  • Закажете термин у школи којој Ваше дете територијално припада

Приликом уписа није потребно да прилажете документа, јер ће их школа прибавити по службеној дужности, и то:

• Извод из матичне књиге рођених
  • Уверење о пребивалишту
  • Уверење о похађању припремног предшколског програма
  • Потврду о обављеном лекарском прегледу – лекарско уверење*

* Изузетак је само лекарско уверење уколико сте преглед обавили код приватног лекара.

Министаство просвете,  науке и технолошког развоја обезбедило је подршку родитељима у вези са еЗаказивањем термина за упис и тестирање детета.  Сва питања и недоумице могу се поставити на телефон: 011/7350557.

За сва питања родитељи се могу обратити:

Станимирки Смиљанић Раонић, директору школе, позивом на телефон: 031/552 765, као и електронским путем на е-mail: osstarigradue@mts.rs.

Јадранки Станић, секретару школе, позивом на телефон: 031/552 576, као и електронским путем на е-mail: jacastanic66@gmail.com.

Јасмини Жеравчић, психологу школе на телефон 031/554 133 електронским путем на е-mail milanovicjasmina@gmail.com

Родитељи ће благовремено бити обавештени уколико због епидемиолошке ситуације буде дошло до промене начина уписа у први разред школске 2021/22. године.

Директор школе

Станимирка Смиљанић Раонић

ЗАХТЕВ ЗА УПИС У ПРВИ РАЗРЕД

ОБАВЕШТЕЊЕ

ЗА РОДИТЕЉЕ БУДУЋИХ ПРЕДШКОЛАЦА

Обавештавају се родитељи, односно законски заступници деце дорасле за упис у припремну предшколску групу, да Основна школа „Стари град“ Ужице почиње упис предшколаца у четвртак 01. априла и он траје до понедељка 31.маја 2021. године.

У предшколско се уписују деца рођена од 1. марта 2015.године до 28. фебруара 2016.године.

За упис у предшколско потребна су следећа документа:

• извод из матичне књиге рођених детета
  • потврда о пребивалишту – адреса становања
  • потврда лекара да је дете способно за похађање припремног предшколског  програма
  • образац захтева за упис – преузети: ЗАХТЕВ ЗА УПИС У ПРЕДШКОЛСКО или преузети код секретара

За сва питања родитељи се могу обратити Јадранки Станић, секретару школе, позивом на телефон: 031/552 576, као и електронски на е-mail: jacastanic66@gmail.com.

БУДУЋИМ ПРЕДШКОЛЦИМА  ЖЕЛИМО УСПЕШНО ШКОЛОВАЊЕ И СРЕЋНО ОДРАСТАЊЕ!

Директор  ОШ  „Стари  град“

Станимирка Смиљанић Раонић

**********************************************************************

СВОЈИМ САДРЖАЈИМА ПОСТАЛИ СМО ШКОЛА КОЈА ИДЕ У СУСРЕТ ВРЕМЕНУ:

•  Мултимедијална учионица са интерактивном (мимио) таблом

•  Дигитална  учионица са 30 радних места и брзим интернетом

• Опремљен, наменски кабинет за предмет „Рука у тесту“ -откривање света путем експеримента, где се доказује да је  наука за сваког, а не само за таленте.

ДО РЕШЕЊА ПУТЕМ ЕКСПЕРИМЕНТА !

САВРЕМЕН ПРИСТУП НАСТАВИ

• Ђачка кухиња ради у обе смене, која асортиманом хладних  и топлих јела и напитака испуњава захтеве  закона  о основном образовању,  дајући  могућност деци да се хране не напуштајући школско двориште.

• Продужени боравак са креативним радионицама

Шта се ради у продуженом боравку?

Боравак није само место где се ради домаћи задатак и иде на доручак и ручак.

Свакодневно, поред домаћег задатка и утврђивања ученог градива, ученици имају слободно време, спортске активности, друштвене игре, креативне радионице.

Посебна пажња се посвећује развијању сарадничких односа у групи, неговању здравствених, културних, естетских навика…

PRODUZENI

PRODUZENI 3

PREDSKOLCI IO TURICA

PRODUZENI 1

PRODUZENI 2

ПРИРЕДБЕ!

Исхрана ученика у продуженом боравку

У продуженом боравку ученици проводе доста времена, па је организована и исхрана ученика.

Јеловник су саставили  нутриционисти у складу са енергетским потребама ученика.

KUHINJA - PRODUZENIKUHINJA - PRODUZENI1

• Наша школа је безбедна.  Имамо ограђено школско двориште.  Стручни сарадници  у сарадњи са ученицима, одељењским старешинама и родитељима пружа помоћ у решавању проблема ученика.

• Две фискултурне сале и терене за спорт
  • Имамо врхунске предаваче који се стално усавршавају

И ЗАТО ШТО СВОЈИМ ВРЕДНОСТИМА ПОСТАЈЕМО МОДЕЛ ДОБРЕ ШКОЛЕ У ОКРУЖЕЊУ.