Обележили смо светски дан срца – 29. септембар

Светски дан срца је установљен 2000. године, са циљем да информише људе широм света, да су болести срца и крвних судова водећи узрок смрти. Сваке године у свету 18,6 милиона људи умре као последица болести срца и крвних судова (КВБ), а процењује се да ће до 2030. године тај број порасти на 23 милиона. Светска федерација за срце упозорава да најмање 85% превремених смртних исхода може да се спречи контролом главних фактора ризика (пушење, неправилна исхрана и физичка неактивност).

Ове године Светски дан срца, 29. септембар 2021. године обележава се под слоганом: „ПОВЕЖИ СЕ СРЦEM“. Повезати се срцем са својим срцем значи водити бригу о здрављу свог срца – одабрати здраве животне навике, бити физички активан и здраво се хранити.

Ученици одељења II2 су на часу српског језика, кроз говорну вежбу „На пијаци“, разговор о воћу и поврћу које је нарочито важно за здравље срца, израду цртежа и заједничког паноа обележили Светски дан срца.

Пано је истакнут у холу школе како бисмо и другима указали на значај правилне исхране за здравље срца.