Међународни дан писмености – 8. септембар

Међународни дан писмености – 8. септембар oбележили смо различитим активностима на часовима редовне наставе. Библиотекар школе Милика Јовановић одржала је радионицу у одељењу II-3 са члановима библиотечке секције на тему ,,Буди писмен“. Ученицима је приказана презентација о врстама писмености, а затим су кроз одабране примере загонетки и слагалица радили на богаћењу свог језика.

Идеја је била да истакнемо важност образовања и писмености, да ученицима приближимо школску библиотеку и да их мотивишемо за књигу и писану реч, а самим тим да утичемо на њихову радозналост, креативност и логичко мишљење. Писменост је вештина, вештина која не значи само познавање граматике и правописне норме, већ је то много више. Бити писмен значи да умемо да протумачимо и разумемо време у којем живимо и да се изборимо са оним што чујемо и са чим се сусрећемо на сваком кораку. Ученици II-3  су на данашњој радионици успешно применили своје стечено знање и показали практичним примером да разумеју дефиницију писмености.