ДЕЧЈА НЕДЕЉА „ШТА ДЕТЕТУ ТРЕБА ДА РАСТЕ ДО НЕБА!?“

Дечија недеља 2022, под слоганом „Шта детету треба да расте до неба!?“, je  одржана од 3. до 9. октобра. Да би деца живела у подстицајном и сигурном окружењу у коме могу да остваре максимум својих потенцијала, у атмосфери пуног поштовања дечијих права према међународним и домаћим позитивним прописима, морамо сви заједно да уложимо напоре у сарадњи на релацији дете, родитељ, школа.

У циљу обележавања дечије недеље наши ђаци су реализовали низ активности којим су нам показали шта им треба да расту до неба.

Ученици у обогаћеном једносменском раду уживали су у активностима поводом обележавања Дечjе недеље.

Ученици у продуженом боравку су обележили Дечју недељу уживајући у прављењу јесењег паноа.

Ученици ИО Волујац уживали су у забавним и креативним активностима поводом обележавања Дечје недеље.

Предшколци у Матичној школи су у склопу Дечjе недеље уживали у заједничком прављењу хербаријума.

Ученици одељења 1-4, ИО Турица, обележили су Дечју недељу на креативан начин.

Ученици одељења 2-2 реализовали су активност под називом: „Боје мешам, сликам, шарам…“ која има за циљ ослобађање дечјег стваралаштва и подстицање и јачање дечје креативности.

Ученици 3. разреда Матичне школе у оквиру Дечје недеље развијали су моторичке способности кроз полигон спретности.

Леп гест ученика одељења 3-3 својим другарима из 2-1, са којима деле учионицу, а у оквиру активносити Дечје недеље!

Заједничка радионица ученика 2-2 и 6-1. Циљ активности: Представљање дечјих права, потреба и жеља кроз песму, развијање стваралаштва.

У оквиру Дечје недеље, ученици одељења 4-1, 4-2, 4-3 су на часовима грађанског васпитања, часу одељењског старешине и ваннаставним активностима, реализовали следеће радионице:

-„Поруке пријатељства“

Циљ активности: Развијање сарадње међу одељењима, развијање и подстицање самопоштовања и поштовања личности других.

-Ликовна радионица

Циљ активности: Кроз ликовне радове приказати жеље и потребе деце

-Еколошка радионица

Циљ активности: Уважавање индивидуалности сваког детета и његове потребе за игром. Подизање свести ученика о значају очувања животне средине.

Уз пригодан програм ученици трећег и четвртог разреда су поделили беџеве као добродошлицу ученицима првог разреда уз рецитал и песму. Циљ активности: Добродошлица првацима у школу, развој сарадње школске деце. Увиђање лепоте даривања кроз игру и песму.

Ученици IV4 одељења, ИО Турица, обележили су Дечју недељу на креативан начин.

Ученици седмог разреда обележили су Дечју недељу спортским активностима.