Сведочанство о доброти

У понедељак, 9.10.2023. облежен је Национални дан давања. Српски филантропски форум у сарадњи са Министарством просвете, на Национални дан давања одао је признање изузетним делима 20 основних школа у Србији, које су се показале и доказале својом посвећеношћу неговању другарства, толеранције, бриге о ближњима и хуманости. Министарка просвете проф. др Славица Ђукић Дејановић рекла је да верује да није било лако изабрати победнике, будући да се у школама редовно организују хуманитарне акције и да су многи ученици показали хуманост на делу. ОШ „Стари град“ добила је признање за допринос у подстицању добрих дела у Години доброте. Директорка школе Станимирка Смиљанић Раонић и ученица седмог разреда Јована Ђенић присустовали су свечаности у Дечијем културном центру у Београду и примиле награду за нашу школу.