Обележавање Светског дана здраве хране

Предшколци ИО Турица у припремама здраве хране.

Ученици обогаћеног једносменског рада су данашњи дан, Светски дан здраве исхране – 16. октобар, провели на креативан начин тако што су научено кроз цртање пирамида исхране, применили практично у обиласку Градске пијаце. Ученици су уживали у разноликости боја и мириса, разговарали са продавцима, трудили се да сазнају на које начине се гаји воће и поврће, када се сади и бере, која је разлика између органски гајене хране и конвенционалног гајења, као и да самостално разликују и изаберу квалитетне намернице. Математика је још један сегмент који су деца увежбала приликом куповине. Након обиласка освежили су се здравим намерницама које су одабрали.

Поводом обележавања Светског дана здраве хране, ученици VI3 и VI4, у оквиру предмета Вежбањем до здравља, разговарали су са наставницом Маријом Цупаром о томе шта подразумева здрава исхрана и њеном значају за здравље, а потом су сами припремили и уживали у салати од воћа и поврћа.