ОБАВЕШТЕЊЕ О ПОЧЕТКУ ДРУГОГ ПОЛУГОДИШТА

Почетак ДРУГОГ ПОЛУГОДИШТА

Према Правилнику о календару образовно-васпитног рада oсновне школе за школску 2021/2022. годину,  друго полугодиште почиње у понедељак, 24.1.2022. године.

У складу са стручним упутством за организацију образовно-васпитног рада у основној школи за школску 2021/2022. годину, Тим за праћење и координисање примене превентивних мера у раду школа, на састанку одржаном 19.1.2022. године, донео је следећу одлуку:

1. Све основне школе у Републици Србији примениће од понедељка,  24.1.2022. године први модел организације образовно-васпитног рада – непосредна настава у школи за ученике првог, другог, трећег и четвртог разреда.
  2. Други модел организације образовно-васпитног рада – комбиновање непосредне наставе у школи и наставе на даљину (смењивање група А и Б у школи) за ученике петог, шестог, седмог и осмог разреда.

Настава ће се реализовати према раније утврђеном распореду часова и звоњења. Смене се мењају на седмичном нивоу. Час траје 45 минута.

МАТИЧНА ШКОЛА:

Припремна предшколска група васпитачице Емилије Васовић – поподневна смена

Припремна предшколска група васпитачице Ангелине Новаковић – преподневна смена

Ученици од 1. до 4. разреда – поподневна смена, почетак наставе од 14:00 часова

Ученици од 5. до 8. разреда – преподневна смена, почетак наставе од 07:30 часова

Одељења од 5. до 8. разреда деле се на групе А и Б.

Током прве недеље другог полугодишта

(од понедељка, 24.1.2022. до петка, 28.1.2022.)

• група А остварује непосредан образовно-васпитни рад у школи понедељком и средом, група Б тим данима остварује наставу путем учења на даљину.
  • Група Б остварује непосредан образовно-васпитни рад у школи уторком и петком, док група А тим данима остварује наставу путем учења на даљину.

ИО ТУРИЦА:

Припремна предшколска група васпитачице Јелене Перишић – поподневна смена

Ученици 1. и 2. разреда – поподневна смена, почетак наставе од 14:00 часова

Ученици 3. и 4. разреда – преподневна смена, почетак наставе од 07:30 часова

ИО ВОЛУЈАЦ:

Преподневна смена, почетак наставе од 08:00 часова.

С поштовањем,

Станимирка Смиљанић Раонић