Наша слава – СВЕТИ САВА

Свети Сава, као школска слава, слави се од 1840. године, када је то предложио Атанасије Николић, ректор Лицеја у Крагујевцу. У одлуци тадашњег Попечитељског просвештенија, представници државне и црквене власти прописали су да се Свети Сава проглашава за

“патрона свих наших школа и да се најсвечаније прославља”.

У складу са епидемиолошким мерама,  школску славу, смо обележили у холу наше  школе.

наша слава СВЕТИ САВА

Добродошлицу присутнима пожелела је директорка наше школе, Станимирка Смиљанић Раонић.

добродошлица наше директорке

Прослава је почела Химном Светом Сави, а  потом су свештеници освештали славски колач и честитали школску славу, пожелевши много среће, здравља и благостања.

Након тога изведена је ђачка  приредба  посвећена првом српском архиепископу, коју су припремили ученици, уз подршку учитеља и наставница.